Zimní pobyt na horách v Karlově pod Pradědem

Hurá, začínají nám jarní prázdniny a s nimi i týden na horách. Pečlivě nabaleni a vybaveni na záplavu sněhu vyrážíme vstříc novým zážitkům. Letos nám zázemí vytvoří hotel Kamzík v Jeseníkách.

I když naše nadšení cestou mírně opadlo, neboť očekávané hromady sněhu se po krajině nepovalovaly, perfektně upravené sjezdovky nám veškerý elán zase vrátily. Celý lyžařský komplex Karlov pod Pradědem je skvělým místem pro všechny lyžaře. Na své si tam totiž přijdou začátečníci, mírně pokročilí, ale i „profíci“. Ve všech těchto kategoriích máme zastoupení, proto je pro nás ski areál Myšák značka „ideál“. Nebyl nikdo, by si to neužil. Úplní začátečníci využili lanový vlek u lyžařské školy, odkud se postupně propracovávali na pomu a menší svah. A ke konci týdne tadá – sedačkový vlek a modrá sjezdovka. Letos se i více dětí vrhlo do výuky sjezdu na snowboardu. Je až neuvěřitelné, jak velký pokrok udělaly za pouhý týden. Styl si vytříbili nejen snowborďáci, ale i lyžaři. Ke konci našeho pobytu již všichni jezdili téměř jako „mistři“ , na což byli náležitě pyšní.

Naše jarní prázdniny se však nenesly jen v duchu lyžování. Byly také o blbnutí v hotelovém bazénu, o fotbálkových turnajích v tělocvičně, o zápolení v deskových hrách, o snowtubingu… a hlavně o příjemně strávených chvílích pospolu. Všichni jsme si to prostě pořádně užili! Už teď se těšíme na další ročník.

Publikováno: 20.2.2017 | Autor: teta Hanka