Zábavný den v Mořkově

I letos jsme s nadšením přijali pozvání pana V. Čermáka na Zábavný den, věnovaný opuštěným a handicapovaným dětem, do Mořkova.

Hned po příjezdu nás pořadatel velmi mile přivítal a usadil k bohatě prostřenému stolu. Děti se nenechaly pobízet a hned se posilnily koblížky a chlebíčky, aby zvládly pečlivě připravený program, který na ně čekal. Zábavu rozproudil ilustrátor Adolf Dudek, jenž si pro děti nachystal vtipné vystoupení, do kterého je také zapojil. Po velmi zdařilém zábavném, ale i naučném pásmu se mohli projevit kreslířsky i účastníci akce. Na papírových pruzích umístěných v sále společenského domu si každý našel své místečko, kde nakreslil křídami to, co jej zrovna napadlo. Nejzdařilejší obrázky byly odměněny sladkou odměnou. No a jak to tak bývá, po práci J následuje zábava. S velkou energií, a především silným hlasem přímo mezi nás vplula Heidi Janků. Tančila s dětmi, nechávala je zpívat do mikrofonu, ohodnotila nejsnaživější tanečníky. A hlavně nešetřila úsměvy a trpělivě se se všemi fotila.

Po krátké pauze a vynikajícím obědě v přilehlé restauraci jsme se opět ponořili do víru zábavy. Na scénu přichází klaun Hopsalín a s ním je o legraci postaráno. Jeho vystoupení je prošpikováno vtípky, soutěžemi a tanečky. Opět nezůstává nikdo bez malého dárečku či sladké odměny.

Vše jednou končí, a tak se i tato akce schýlila ke svému závěru. Rozloučili jsme se s našimi kamarády z jiných domovů, poděkovali pořadatelům a ujížděli zpět do Frýdku Místku. Všichni jsme si tento den moc užili a už teď se těšíme na příště.

Publikováno: 2.11.2017 | Autor: teta Hanka