Týden na lyžích

Rok uplynul jako voda a převážná většina dětí s vychovateli se opět vydává vstříc zimním radovánkám. Ano, jsou tu jarní prázdniny a před námi je týden plný sněhu, a lyžování, a běžkování, a bobování, a nekonečných soubojů ve stolních hrách, a…

Letos nám však pobyt na horách začíná netradičně – zhlédnutím krasobruslařského vystoupení – Sněhurka na ledě. Po krásném představení jsme se přesunuli autobusem na místo našeho ubytování – do hotelu Neptun v Malé Morávce – Jeseníky. Jelikož bylo již po desáté hodině večerní, stihli jsme se již jen ubytovat, umýt, zběžně vybalit věci a hurá na kutě.

V následujícím dni jsme po proškolení bezpečnosti při pobytu na horách a zimních sportech konečně zavítali na sjezdovku v Karlově. Děti byly rozděleny dle zdatnosti na sjezdových lyžích a snowboardu na jednotlivá stanoviště. Děti, které stály na lyžích či snowboardu prvně, šly nacvičovat do lyžařské školičky, pokročilejší již jezdily na velmi lehké sjezdovce s pomou a ti nejlepší lyžaři již sjížděli sjezdovky střední a pokročilejší obtížnosti, vše pod vedením vychovatelů. Po výkonu jsme se vrátili do hotelu na oběd, pak odpočinek a odpoledne „tradá“ zpět na svah. Po odpoledním lyžování jsme trávili čas vesměs pospolu. Hráli jsme hry, zpívali, některé děti si připravily divadelní scénky, … prostě jsme si užívali jeden druhého. Takto jsme trávili téměř všechny dny naší společné dovolené. Zpestření pro děti i vychovatele pak bylo jedno večerní lyžování, kterého se účastnili nejzdatnější lyžaři a poté jedno odpolední vyběhnutí na běžkách. Děti pak měli ještě jeden nezapomenutelný zážitek, a to, když se na nás na hory přijela podívat TV Polar a natočila o naší zimní rekreaci krátký shot, který odvysílala v regionálních zprávách.

Vše má svůj konec a i my se museli rozloučit, … takže nashledanou příští rok.

Publikováno: 3.3.2019 | Autor: teta Hanka