Prázdniny na kolech ve Strážnici

Jako každý rok v červenci i letos jsme vyrazili na kolech objevovat krásy naší země. Tentokrát se naším základním táborem stala jihomoravská Strážnice.

Nejdříve jsme se museli vlakem s koly přesunout z F-M do Moravského Písku. Tady nás čekal strejda Bořek a společně už na kolech jsme jeli do základního tábora naší výpravy, tedy přesněji do ubytovny TJ Jiskra Strážnice. Po ubytování a vybalení věcí nás čekala večeře a procházka po okolí. Další dny jsme se stali už čistokrevnými cyklisty a rozjížděli všude možně cestou necestou. Navštívili jsme rozhledny Travičná a Radošov s nádherným výhledem do krajiny. Tady se ukázalo, kdo má jak natrénováno a kdo se umí správně namotivovat, aby oba kopce vyjel. Využili jsme také přírodní koupaliště v obci Lučina, vyzkoušeli jsme si cyklistické dovednosti na pumptrackové dráze. Po příjezdu na ubytovnu nás čekala teta Helenka, která nám po celou dobu pobytu připravovala samé dobroty. V rámci ubytování jsme také využívali fotbalové hřiště k aktivnímu odpočinku u fotbalu, volejbalu nebo při házení frisbee. Poslední večer před odjezdem jsme si pobyt zpestřili návštěvou letního kina. V pátek ráno jsme si sbalili věci, uklidili a vydali se na cestu do Moravského Písku. Odtud už vlakem až do F-M.  Z vlakového nádraží už nás čekal jen krátký výjezd do domova, vybalování a odpočinek.

Letos jsme museli opravovat čtyři defekty, jeden zničený řetěz a také ošetřit jeden drobný úraz. Ale už teď přemýšlíme, kam vyrazíme v příštím roce…

Publikováno: 20.8.2021 | Autor: strejda Lukáš