Prázdniny na chatě Gírová

Když se řekne Trojmezí, těm znalým se vybaví nádherné místo uprostřed přírody. Naše děti jen věděly, že je to místo, kde strávíme týden na „CHATĚ“.

Na tuto akci se připravujeme a těšíme celý rok. Začíná to výběrem objektu, plánováním programu a pokračuje to neustálým ujišťováním … „pojedu na chatu???“. Tento pobyt je pro nás týdnem pohody, odpočinku, legrace, ale také vzájemného respektu, spolupráce a tolerance.

Letos jsme měli zpestření díky dobrodružné dopravě, jelikož jsme cestovali autobusy, a to hned se čtyřmi přestupy. Vše klaplo a my „dobyli“ naši sedmidenní základnu v Hrčavě, místě, kde „lišky dávají dobrou noc.“  Vše se neslo v duchu „jaké si to uděláš, takové to máš“, proto jsme se všichni snažili, co to šlo. Užívali jsme si každičkého dne – chodili na túry, sbírali borůvky, hráli si na zahradě sami, nebo společně, zápolili ve společenských hrách, sledovali letní kino, nebo jen tak lenošili a povídali si. A to vše bylo povýšeno lahodnou stravou, protože to, co si sami uvaříme, chutná nejlépe. Nikdo nereptal, že má pomáhat škrábat brambory, nebo srovnat botky v předsíni… prostě „jiný prostor :)“.

Publikováno: 12.8.2022 | Autor: teta Hanka