Návštěva Hospice ke Dni matek

Když jsme dětem navrhli, že bychom opět mohli navštívit babičky a dědečky v místním hospici a potěšit je tancem, zpěvem a třeba básničkou, s úsměvem souhlasily. Hned jsme začali spřádat plány, co připravíme za vystoupení.

Domluvili jsme se na termínu 9. 5. v odpoledních hodinách. Některé děti se zapojily přednesem básně, jiné zazpívaly, další tančily a i ty, co s námi přímo do zařízení nejely, přispěly alespoň výrobou jarních přáníček. Celá návštěva se nesla v přátelském duchu. Zaměstnanci i důchodci nás velmi mile přivítali, zhlédli představení a poděkovali dětem velkým potleskem a drobným občerstvením a dobrotkou. Loučili jsme se s příslibem další návštěvy, na kterou se již teď těšíme.

…a aby toho nebylo málo, hned po návštěvě místeckého Hospice jsme spěchali za naší bývalou tetou do nedalekého Sviadnova, která pořádala den pro maminky. Moc si přála, abychom jim a také jí, přijeli zatančit. Byli jsme velmi rádi, že její přání můžeme splnit. Vystoupení se skládalo ze dvou tanců, se kterými děti budou soutěžit v Česko se hýbe ve školách plných zdraví…takže to mají takovou malou generálku na zítřejší den, kdy se akce koná. Děti do vystoupení daly všechno, maminky tleskaly a tetě Lídě ukápla i slzička – vždyť vystupovaly její děti. Tanečníci dostali za zdařilé vystoupení sladkou odměnu a tety za přípravu akce perníkové srdíčko.

Publikováno: 16.5.2019 | Autor: teta Hanka