Lyžařský prázdninový pobyt

Jarní prázdniny jsme s dětmi jako obvykle trávili na horách. Po loňských zkušenostech jsme si opět vybrali Karlov pod Pradědem v Jeseníkách. Ubytovali jsme se v chatě Edison, která byla celá jen pro nás.

Dopravu do Ski Arény Karlov nám zajistil místní skibus. Malé děti, které ještě vůbec nikdy nelyžovaly, se učily na svahu pro lyžařskou školu. Postupně se zlepšovaly tak, že mohly jezdit na velkém vleku. Mezi dětmi se našla i skupinka, kterou omrzely lyže a chtěli si zkusit snowboard. Zdatnější lyžaři a snowboardisté sjížděli delší a náročnější sjezdovky.

Po celodenním lyžování se našli i takoví, kteří toho měli stále málo a na řadu přišly běžky. První krůčky vedly hned za chatou, ale postupně jsme se propracovali na delší projížďku do okolí. Letos si děti zkusily lyžovat za umělého osvětlení a byla to paráda. Čas na odpočinek děti trávily sledováním olympijských her a fanděním našim sportovcům. Někteří si připravili divadelní představení pohádek. Kluci využili kulečníkového stolu ve společenské místnosti. Hrály se společenské hry, poslouchala hudba a nabíraly se síly na další den…

… a jídlo? Jídlo bylo skvělé. Děkujeme!

Děti si pobyt velice užily a už se všichni těšíme na příští jarní prázdniny…

Publikováno: 8.3.2018 | Autor: strejda Lukáš