Letní pobyt v Jeseníkách

Prázdniny se přehouply do druhé půle a celý náš DD odjíždí na týdenní dovolenou na hory. Téměř každý netrpělivě a s určitým očekáváním nastupuje do autobusu, který nás letos odveze na zcela odlišné místo, než jsme byli po několik let zvyklí.

To místo, pro nás na týden zaslíbené, je – Malá Morávka v Jeseníkách. Přivítala nás velmi pěkně zrekonstruovaná chata patřící k hotelu Kopřivná a její zaměstnanci. Nadšeně jsme se ubytovali do útulných pokojíků a vydali na průzkum okolí. Hned za chatou se nachází celoročně provozovaná lanovka se spoustou doprovodných atrakcí – sjezdem pro bikery, terénními koloběžkami, velkými trampolínami (kde děti strávily nejeden večer), klouzačkami, mini horolezeckou stěnou … a v neposlední řadě tubingem, který jsme si v jednom z následujících dní s velkým nadšením mohli dosytnosti vychutnat. Super atrakce, kde se nenechali pobízet ani tety a strejdové a zúčastnili se těchto sjezdů v pneumatikách.

Každý den jsme vyráželi objevovat další a další krásy těchto hor. Jeden den jsme zdolali Praděd, další den jsme poznali lázeňské městečko Karlova Studánka, další den jsme prozkoumávali okolní lesy a pátrali po hříbcích, pak nám byla představena chata Kamzík, která nás možná přivítá v zimě.

Dny utíkaly neuvěřitelným tempem. Ani jsme se nenadáli a byl tu předposlední den. Naposledy jsme se vydali na procházku, tentokráte jsme využili služby lanovky (a že to pro některé byl obrovský zážitek! …viď, Milane), nechali se vyvést na kopec, volným tempem scházeli dolů a loučili se s malebným okolím. Poslední tematická hra o poklad, rychlé balení a poslední večer-diskotéka.
DJ Iza nám namixovala úžasný koktejl písní, abychom si pořádně zařádili. Dozněly poslední tóny písní a s nimi i náš báječný týdenní relax na horách. Ráno už jen nasnídat se a vyrazit zpět směr Frýdek.

Co dodat, byl to jedinečný týden nabitý procházkami, sportem, hrami, zpěvem, tancem, humorem, … Naše báječné děti si ho báječně užily a vychovatelé s nimi.

Publikováno: 4.10.2016 | Autor: teta Hanka