Fandíme strejdovi na LH24

I letos se stačilo zeptat „Kdo jede fandit strejdovi na Sepetnou?“… a hned jsme měli podporovateli naplněná dvě velká auta. Ano, je to fajn mít takovou „fanouškovskou“ základnu. Strejda totiž učí děti nápodobou…

… nenásilnou formou milovat přírodu, hory a pohyb vůbec. Dne 27.1. po svačině vyjíždíme směr Ostravice nabaleni svačinou, teplým oblečením a skvělou náladou. Po příjemné procházce přicházíme k hotelu Sepetná, kde nás vítá strejda z Domečku, který se také přišel podívat a podpořit své kamarády. Netrvá to dlouho a do základny – časové brány, se řítí náš strejda závodník. Přestože věděl, že přijedeme, jeho nadšení ze setkání a podpory je neměřitelné, k nezaplacení. Jeho únavu, po třech výšlapech Lysé hory, střídá úsměv ve tváři. A čas, který má na odpočinek, plně věnuje dětem a jejich všetečným dotazům. Po společném foto jej kousíček doprovodíme na trati, udělíme pár posledních dobře míněných rad, zamáváme a… opět nám mizí.

No a my odcházíme zpět do Ostravice, kde si dáváme teplý čajík, besedujeme nad tím, zda bychom něco podobného zvládli, a jsme rádi, že můžeme být spolu a v teple.

Publikováno: 15.2.2024 | Autor: teta Hanka