Výlet na Visalaje

V sobotu 8. února jsme se vypravili na výlet na Visalaje. Jelo 5 dětí se strejdou a na Visalajích na nás čekala ještě teta dobrovolnice, teta Alenka se dvěma dětmi.

Na Visalaje jsme dorazili po cca dvouhodinovém cestování frýdecko – místeckou městskou hromadnou dopravou. A byla to cesta náročná. Oba autobusy, kterými jsme jeli byly plné cestujících, bylo krásně a teplo, tedy v autobusech až nepříjemně teplo.

Po příjezdu na Visalaje, kde na nás už čekala teta dobrovolnice, jsme si dopřáli krátké občerstvení a vzhledem k chladnějšímu horskému počasí si dooblékli svetry a mikiny.

Vyrazili jsme od hotelu Visalaje na rozcestí a dále ke Švarné Hance. Byl krásný a slunečný den, přesto jsme šli po sněhu a místy také po blátě. Holky i kluci si sněhu a hlavně klouzaček v podobě zamrzlých kaluží a potůčků velmi užívali. Klouzali se, pobíhali a koulovali se. Pomalou chůzí jsme urazili asi polovinu cesty ke Švarné Hance, otočili se a vydali se na zpáteční cestu.

Po příchodu zpět na Visalaje se děti nasvačili přinesenou svačinkou, koupili si nějaké ty dobroty a společně jsme se ohřáli u čaje v restauraci „Staré Visalaje“.

Zpáteční cesta byla příjemnější. Autobusy nebyly tak plné a také už nebylo takové teplo. Holky i kluci byli příjemně unavení a výlet si pochvalovali.

Publikováno: 20.2.2014 | Autor: strejda Viktor