Světový den ústního zdraví

V březnu jsme se všichni z domova vydali do Ostravy na Den ústního zdraví. Pořadatelé pro nás poslali dvoupatrový autobus zvaný double-decker bus. Připraveni před domovem jsme vyhlíželi červený autobus, jaký jezdí v Anglii…

Jaké bylo překvapení, když přijel autobus modrý, což hned někdo okomentoval slovy: „ten nepřijel z Anglie“. Původní zklamání z modré barvy rychle vystřídalo nadšení, že některé děti se do Ostravy vezly v patře autobusu. Cesta ubíhala rychle. Po příjezdu k hale Gong, se nás ujali pořadatelé, kteří děti rozdělili do skupin.

Čekal nás speciální edukační program, jehož cílem bylo dětem hravou formou předat informace, jak se správně starat o zuby.

Všechny děti dostaly kartičku, do které sbíraly razítka za splněné úkoly. U každého stanoviště za splnění úkolu dostaly malý dárek. Jednalo se o mezizubní a zubní kartáčky, různé pasty, omalovánky a podobně. V jednom ze stanovišť paní doktorka nevídanou rychlostí sestřičce hlásila, zda našla či nenašla kaz a sestřička tyto informace ještě rychleji zapisovala do karty, kterou každé dítě dostalo s sebou. Pan doktor pak speciální kamerou dětem prohlédl zuby a děti vše viděly na obrazovce. Některé děti tak prvně v životě viděly, jak škaredě nemocný zub vypadá. Celou akcí nás doprovázel maskot Vincent, se kterým se děti mohly vyfotit.

Tak jako nás od domova odvezl modrý autobus, tak nás do domova i bezpečně přivezl. Děti v autobuse švitořily, co se jim líbilo, jaké mají zážitky a co si zapamatovaly.

Moc děkujeme pořadatelům za pozvání na skvělou akci!

Publikováno: 4.4.2024 | Autor: teta Šárka