Rej strašidel a čarodějnic

Předpověď počasí nás trochu strašila, ale nakonec to vyšlo. Od rána svítilo sluníčko, a přesto nebylo nějaké velké horko. Dopoledne jsme společně (24 dětí a 3 dospěláci) vyrazili na nádraží do Frýdku-Místku. Tady byla první atrakce, na Ostravici jsme se vezli parním vláčkem.

Abychom byli přesní, tak náš vlak byl veden parní lokomotivou 464.202, známou pod přezdívkou Rosnička a my jsme seděli v historických dřevěných vozech ze čtyřicátých let dvacátého století. Cestou jsme potkávali diváky, kteří nám nadšeně mávali, a my jim to opláceli. Asi za půl hodinky jsme dojeli na Ostravici a odtud jsme vyrazili do kopce do areálu penzionu Sluníčko. Tuto cestu zvládli v pohodě i naše nejmenší děti.

Rej strašidel a čarodějnic se samozřejmě neobešel bez doprovodného programu. V areálu byly pro děti připraveny hry a soutěže, některé děti zpívaly i na mikrofon. Ale nejvíc dětí navštívilo atrakci s tzv. „segway“ (dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu). Této atrakce se dětem líbila a i starší kluci přistupovali k jízdě na segway zodpovědně a s respektem.

Odpoledne nás čekala ještě cesta dolů na Ostravici a znovu parním vláčkem do Frýdku-Místku.

Den se vydařil a menší děti, po náročném dni, rychle usínaly.

Publikováno: 6.5.2019 | Autor: strejda David