Regionální sportovní hry v Ostravě

V sobotu 3.5.2014 proběhly v Ostravě Zábřehu ve sportovním areálu Sareza regionální sportovní hry pořádané Dětským domovem Na Vizině z Ostravy. Z našeho dětského domova jsme vyslali 15 dětí…

s doprovodem tety a strejdy, aby reprezentovaly náš domov a pokusily se získat medaile v některé z disciplín. Děti se velmi těšily na vzájemné poměřování sil v pestré skladbě sportů. Děti se také těšily na samotnou atmosféru her, protože některé se takového klání účastnily poprvé. Po příjezdu do Ostravy do sportovního areálu jsme absolvovali několik nutných organizačních procedur, soutěžící obdrželi čísla a po slavnostním nástupu se s chutí pustili do soupeření. Naši kluci se s vervou pustili do fotbalového turnaje, kde se jim moc nedařilo a na konci turnaje se umístili na 5. místě. Soutěže ve stolním tenise se účastnili z našeho domova pouze tři chlapci, bojužel se jim přes počáteční vítězství nepodařilo dosháhnout na medaili. Největší počet dětí se zapojil do atletických disciplín. Tentokrát se zapojila také děvčata. Naše holky i kluci závodili v běhu na 100 m, dále holky v běhu na 800 m a kluci v běhu na 1500 m. Zde již medaile získali. Ve všech třech disciplínách se naše děti umístily na předních místech, medaile byly však jen dvě. Za třetí místo získala v běhu na 800m naše Verča bronz a za PRVNÍ místo v běhu na 1500m získal Miloš zlato. Naše děti, holky i kluci startovali také v soutěži ve skoku dalekém i vysokém (tam pouze jeden chlapec) a dařilo se jim zejména ve skoku dalekém, v silně obsazených disciplínách ani přes velmi dobré výkony na medaile nedosáhli. Přestože naše děti získaly pouze dvě medaile, předvedly velmi dobré výkony, sportovní duch a osobní nasazení bylo maximální a především si děti her užily, byly příjemně unaveny a spokojeny. Za své výkony si všichni účastníci závodů zasouží velký obdiv!

I přes mimořádně chladné počasí se dětem hry velmi líbily a naprostá většina projevila zájem o účast na dalším ročníku. A také pochvala organizátorům za velmi chutný oběd a stálý přísun horkého a moc dobrého čaje.

Publikováno: 13.5.2014 | Autor: strejda Viktor