Prázdniny na chatě

Již několikáté prázdniny jsme trávili s dětmi na chatě pod Ondřejníkem, která patří jedné akciovce. Jezdíme zde velice rádi, neboť děti si zde užijí spoustu legrace, turistiky a společné přípravy stravy během dne.

Vždy zde každý projeví svůj talent a um. Každý má na výběr do čeho se chce zapojit, a nudu tady vyháníme. Ti, co neholdují turistickým výšlapům, se věnují vaření a pečení. Letos jsme dokonce připravovali dort a oslavu narozenin pro nového chlapce. K tradici již patří i smažení bramboráků, kterých se nikdy nemůžeme nabažit. U smažení se pomalu vystřídáme všichni, protože bramboráků je opravdu hromada. Děti milují i vymýšlení jídelníčku, každý si řekne na co má chuť a my dospělí to pak upravíme.

K zážitkům pobytu patří i spaní ve stanu, kterému samozřejmě předchází jeho stavění. Mnohdy stavba stanu zabere tolik času a přinese spousty legrace. Prostě paráda.Kolem chaty se rozprostírají pastviny pro krávy a naše děti tak vidí zvířátka přímo zblízka. Letos se k chatě zatoulalo i dvou denní telátko. Bylo to krásné a milé, jen jsme měli obavu, aby si pro něj nedošla rozzlobená máma.

Prázdniny na chatě jsou vždy moc príma, protože jsme zde jedna parta a víme, že co si neuděláme, to nemáme, ale zatím to nikdy nikomu nevadilo, spíš naopak. Děti jsou vždy spokojené a těší se na další rok.

Publikováno: 11.8.2018 | Autor: teta Zuzka