Prázdninový pobyt na Soláni

Na jarní prázdniny jsme odjeli do Velkých Karlovic. Ubytovali se v hotelu Lúka-Soláň stojícím v krásné horské přírodě, v nadmořské výšce 720m. Autobus nás dovezl na hlavní silnici kousek od hotelu Lúka. Lyže, snowbord a zavazadla jsme si postupně odnesli do hotelu a ubytovali se. Tak a teď už nám začaly zasloužené prázdniny.

Letošní zima byla na sníh lakomá, a tak jsme za technickým sněhem vyráželi na svah hotelu Soláň. Dopolední lyžování na svahu se nám moc líbilo. My si lyžovali a všude kolem panovalo jarní počasí. Lyžování končilo v poledne, kdy unavení a spokojení se vracíme zpět. Polední klid nám dodal novou sílu k hrám a soutěžím, které si pro nás připravovali neúnavní a nezničitelní vychovatelé.

Odpoledne a pak také večer jsme hráli hry, soutěžili, zpívali se strejdou Břeťou, který nás doprovázel hraním na kytaru. Herní odpoledne začínáme hledáním kešek (cache) – jsou to ukryté „poklady.“ My při jejich hledání řešili úkoly zaměřené na pohybovou zdatnost, záhady zase vyžadovaly bystrost. Nálezci si odnášeli sladkou odměnu.

Další dny byla vyhlášena olympiáda. Losováním jsme se rozdělili do družstev, vzniklo družstvo Česka, Ruska, Kanady a USA. Nechyběly ani vlajky těchto států. Do her a soutěží se zapojili téměř všichni. A soutěžilo se. Pod přísným dohledem strejdy Bořka se střílelo ze vzduchovky. Nejveselejší byla hra předávání nafukovacího balonku pouze koleny, pak hra ruce-nohy, chůze s překážkou, skákání sounož, twistr. Malování tváře se zavázanýma očima nebylo lehké, některé kresby se pak tvářím moc nepodobaly. Vědomostní část, která spočívala v psaní zvířat na dané písmeno, nám potíže nedělala. Ale zahrát si na hlasatele a ohlásit zimní sport každý neuměl. Tak jsme vyzvali tetu Šárku a strejdu Bořka, aby se na chvíli i oni stali hlasateli. Vystoupení tety Šárky bylo veselé, ale jako hlasatelka by se neuživila. Strejda Bořek nám se Silvestrem předvedli sport skeleton, strejda nám tuto disciplínu také popsal. Kdyby se jeho výkon hodnotil, určitě by vyhrál. Oceněni byli nakonec nejen vítězové, ale také soutěžící za dodržování pravidel a fair play hru.

V hotelu vařili výborně. Ráno byly na stole samé dobrůtky, a tak jsme si dávali do nosu – šunčičku, šunkový salám, různé druhy sýrů, lupínky, jogurt, med, marmeládu, nechyběla zelenina – mňam. Výborné byly také obědy a večeře, proto odnášené talíře zůstávaly prázdné.

Tak nám týden uběhl rychle, byl super! Balíme se a připravujeme na návrat do dětského domova.

Děkujeme kuchařkám ze skvělé jídlo (zejména ranní švédské stoly), tetám a strejdům za možnost zalyžovat si, za veselé hry a soutěže.

Publikováno: 4.3.2014 | Autor: teta Věrka