Poprvé absolutními vítězi Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Po všech soustředěních a tvrdém tréninku a příprav kostýmů nastal čas odjezdu do Prahy na závody Hejbejte se a zpívejte s H. Kynychovou, které se i letos konaly na Žofíně. Je to obrovský zážitek, ale také napětí, nervozity a trémy. Vždyť trénovat v obýváku, nebo tělocvičně je super, ale dostat se na jevištní plochu, to je již něco jiného. Děti byly při prostorové zkoušce nervózní a malinko se jim nedařilo. Byli jsme smutní, a říkali si co se to děje, vždyť doma při trénování to bylo super. Snad nás smůla zítra opustí. Menší děti odjely na Kotvu, kde, nás již očekávali a po sprše usnuli jako mimina. Vždyť ráno brzy vstávali, takže byli moc unaveni. Velká děvčata nacvičovala opening show a zůstala na dalším tréninku zahajovací show. Silve, který stále roste a je v tanci lepší a lepší (je vidět, že ho to opravdu baví) zůstal taky a při sledování se vyslovil, že by taky chtěl už tančit show. A má nakročeno, protože porota i hosté ho velice chválil za výkon a neustálý růst a zlepšování se. Pochvala patřila také Nikolce, Lucince, která měla letos několik disciplín a se všemi se vyrovnala velice báječně. O velkých děvčatech nemluvě, jak byli trenéři nadšeni.

            Dopoledne začala generálka, která byla již v kostýmech a naplno. Byla bodována a vše se připočitávalo do hlavního závodu. 13,30 se všichni usadili v sále a začal závod. Po taneční show, která byla zakončena vytvořením vlajky ze všech tanečníků a hymně, bylo přivítání moderátorky M. Bitnerové, která se již stálicí tohoto projektu. Postupně se soutěžilo v aerobicu, kde jsme měli zastoupení v kadetu a junioru, Latině baby, kde tančily nejmenší Lucka a Maruška, Latině pro velká děvčata Martinka a Verča a jejich garde Silve. Muzikál je velký oříšek, neboť zde se spojuje herectví a zpěv a tanec dohromady. My jsme si letos vylosovali muzikál Casanova a děti se s ním poprali báječně. Zároveň jsme byli i pochváleni za dobové kostýmy, které vznikly ve spolupráci s půjčovnou Kašpárek z Kopřivnice a šicím uměním tety Zuzky. Během programu byl představen i sponzor akce Dopis Ježíškovi, které se účastní i náš domov a děti se tak mohou těšit na víc a víc dárečků. Je potřeba říci, že děti v každé disciplíně získaly dvě medajle, neboť se bodovala sestava a také kostýmy a choreografie. Jak byly děvčata Martinka a Verunka překvapeny, když po výstupu show dance  běžely kolem poroty a trenér je objal, že byly výborné a perfektní a vizážista z poroty chtěl jejich taneční kalhoty, které jsme si sami ušili.

Zároveň děti dostávali dárky a také výborné koláče, které jsme použili jako svačinu a nemuseli jsme nakupovat potraviny. Závody tedy měly svižné tempo, s výstupem známých umělců – herců, zpěváků a sportovců. Jako každý rok zde byl již i J. Čenský, K. Brožová, H. Janků, J. Uhlíř měl nádherné vystoupení. Hrál a zpíval u klavíru a my všichni kolem něj. Silvestr si s ním dokonce podal ruku. No komu se to povede. T. Mašková, M. Jandová, N. Grosová, která předvedla nádherný duet s chlapcem z Dětského domova Mikulov. V. Něrgešová, a další a další.

Nám se v šatně postupně hromadily ceny a odměny a teta Zdeňka, která s námi jezdí a pečuje o nás a pomáhá oblékat, nebo když je potřeba rychle něco zašít, apod. začínala být nervozní jak to povezeme vlakem. Mimo jiné zde byly dvě velké krabice lega a spousta balení mysli tyčinek. Bylo ji z toho úplně špatně, a to ještě netušila a nikdo netušil to obrovské překvapení, že náš domov Frýdek-Místek získá nejvíce bodů a stane se tím ABSOLUTNÍM VÍTÉZEM soutěže. Byli jsme všichni v takovém šoku, že někteří neměli slov, jiným se řinuly slzy jako z vodopádu, zkrátka radost největší, štěstí a opět radost. Focení, gratulace, objetí jak lektorů, tak i ostatních tet a strejdů z jiných domovů. Jsme totiž taková velká hejbací rodina a je potřeba říci, že mezi námi panuje přátelství, těšíme se vždy na setkání a máme radost společně ze všech úspěchů.

Po rozloučení nastalo přemýšlení jak vše dopravit na KOTVU a pak následně do vlaku a DD. Najednou nešlo vše posbírat a tak jsme rozhodli, teta Zdenka zůstane u Žofína a podá všem zprávu a našem úspěchu a ostatní vezmou co unesou a odvezou na ubytovnu. Marťa, Nika a Verča se pak vrátily zpět a společně s tetou dovezly ostatní balíky a tašky. Dostali jsme totiž i krásný dort a ten by bylo škoda pomačkat.

Spokojeni s poháry a medailemi jsme se vrátili a nyní bude náš domov ozdoben i putovním pohárem Hejbejte se a Zpívejte s Hankou Kynychovou. Výsledkem je absolutní spokojenost dětí, které tančí s radostí z pohybu a tak nezlobí.

Publikováno: 1.12.2018 | Autor: teta Zuzka