Piknik u koní

Blíží se pomalu prázdniny, a tak i náš program je již pohodovější. Piknik v trávě a oslava narozenin, byl báječný program na neděli. Obzvláště, když se ke všemu připojila i projížďka na koni.

Chtěli jsme vyrazit hned po obědě, proto již dopoledne bylo nutné vše připravit pro piknik. Udělat tousty, připravit popcorn, nasmažit bramboráčky a dodělat dort pro oslavenkyni Natálku. Museli se zapojit všichni, jinak bychom to nestihli. Vše se povedlo, nabalilo a vyrazili jsme všichni společně na autobus.

Po příjezdu do Palkovic se šlo asi 1km na ranč. Procházka byla hezká, pozorovali jsme rozkvetlé zahrady a přírodu kolem. Na místě jsme se občerstvili chladným pitím, které nám v horkém dni přišlo velice vhod. Měli jsme ještě čas do příchodu slečny, která měla na starosti projížďky, proto jsme rozložili deky a popřáli Natálce. Dostala veliký dort, který rozkrájela a rozdělila se s ostatními dětmi. Byl moc dobrý a slaďoučký. V přírodě chutná, tak děti se postupně pouštěli i do ostatních připravených pochutin. Následovala prohlídka ohrad s koňmi i hříbaty. Moc se nám líbilo je krmit senem, a byli jsme velice překvapeni, když nám paní povídala o konících, že se někteří nesmí krmit ani tím čerstvým senem. Byly zde i další zvířata – králíci, pes, slepice, a další. Následovala projížďka dětí na koni. Malí si to užili a kupodivu se ani nebáli. Moc se jim líbila i přilba, kterou museli všichni mít. Po projížďce jsme si zahráli ještě hry. Celkem unaveni jsme došli zpět na autobus a dojeli spokojeni zpět do domova.

Myslím, že výlet se opravdu vydařil a snad jej budeme moci zase někdy opakovat.

Publikováno: 29.6.2022 | Autor: děti ze čtyřky