OÁZA aneb zábavný den nejen pro děti

Již po třetí jsme s radostí dne 2.9.2017,  přijali pozvání Slezskou diakonií Oáza v Třinci Nebory na zábavně a příjemně strávený den. V 9 hodin jsme s dětmi odjeli přistaveným  autobusem. Po příjezdu na místo jsme se vzájemně přivítali jako staří známí.

Pro děti zde byly připravené nejrůznější hry. Sportovali všichni – děti , strejdové ba i tety. Stříleli jsme z praku, přetahovali se lanem a soutěžili v dalších disciplínách. Na správnost a regulérnost soutěží dohlížela přes plot i koza Líza s kozlíkem. :-)  Děti si mohly pohladit kočku, ovečku, kozlíka nebo králíka. Mnohé z dětí se vyzkoušely zvířátka nakrmit.

Poté nás čekalo jako vždy výborné jídlo a největší překvapení přišlo po obědě, kdy přijeli také na návštěvu motorkáři ROAD146. Děti si všechny motorky dobře prohlédly a některé se i na nich povozily. Při dobré kávě a teplém čaji naši pozornost upoutal pán farář, který nás svým vyprávěním pohladil po duši. Své kázání nám říkal formou pohádky. Nastalo zklidnění všech a děti poslouchaly téměř bez dechu. Po tomto projevu se nám svěřili dva účastníci v tomto programu se svými životním příběhem, který je dovedl až do toho zařízení v Třinci, kde se snaží  znovu najít v víru v Boha, sami v sebe a svou cestu životem a tak se navrátit do společnosti. 

Když zavoněl kouř z ohniště a začaly se zpívat písničky s kytarou, bylo všem jasné, že se blíží konec výletu. Společně se opékaly párky a marně jsme si lámali všichni hlavu, jak si přivezeme domů kozu, kterou jsme vyhráli. Dohodli jsme se, že nám ji do příštího roku vykrmí a pak se uvidí. Počasí sice bylo chladné, ale nepršelo. Večer jsme pomáhali s úklidem po vydařeném výletu a odcházeli jsme na autobus. Se všemi jsme se rozloučili a poděkovali za příjemně strávený den.  Opět se těšíme na další setkání v kamarádském prostředí.  Pokud bude další možnost setkání, tak se všichni na něj budeme těšit. Všem pořadatelům za velmi dobrou zábavu a skvělé pohoštění moc děkujeme.

Publikováno: 18.9.2017 | Autor: teta Katka