Návštěva ZOO v Ostravě

Letošní státní svátek v květnu připadl na středu a my tety a děti ze tří rodinných skupin jsme se rozhodli využít ho k návštěvě ostravské ZOO.

Už od rána nám sluníčko dávalo najevo, že nás čeká pěkný den. Vydali jsme se na cestu vlakem, která je pro nás vždy velkým zážitkem. V Ostravě jsme přestoupili na trolejbus, kde jsme zjistili, že nejsme jediní, kdo měl stejný nápad, takže jsme si zažili i pořádnou tlačenici. To jsme ale netušili, co nás čeká před hlavní bránou. Řada na vstupné byla asi sto metrů dlouhá, ale naštěstí šlo vše rychle a my jsme se konečně dostali do areálu zoologické zahrady.

V areálu už bylo vše fajn, davy lidí se rozešly do různých koutů a my jsme si mohli v klidu prohlížet různé expozice. Pro zpestření jsme si občas vyzkoušeli plnit zábavné úkoly, které nás po trase čekaly a menší děti zase prozkoumávaly různé atrakce.

V tento den se v ZOO konala i akce se zdravotníky, kde si děti mohly vyzkoušet např. ošetření zraněného, dýchání z úst do úst aj. Za odměnu dostaly drobné ceny.

Krátce po poledni se dosud slunečná obloha zatáhla a spustil se obrovský liják. My jsme se naštěstí schovali v jednom z pavilónů a přeháňku jsme tam přečkali. Potom už byl čas na občerstvení, proto jsme se vydali k jednomu z mnoha stánků, kde nám tety koupily hamburger a minerálku. S plnými žaludky jsme ještě cestou utratili poslední kapesné za cukrovou vatu a pomalu se chystali k odchodu domů.

Při zpáteční cestě vlakem jsme si vyprávěli zážitky a někteří únavou i usnuli. Všichni jsme se nakonec shodli, že se nám výlet moc líbil a už se těšíme na další výlety, které nás čekají o prázdninách.

Publikováno: 20.5.2013 | Autor: teta Jana S.