Návštěva koníků na Vysočině

V rámci utužování a prohlubování vztahů na naší rodince jsme se rozhodli udělat společný výlet na Vysočinu. Děti byly velmi natěšené a samy od sebe se ráno budily a chystaly se, abychom mohli co nejdříve vyrazit. V rámci výletu jsme si domluvili minigolfové hřiště a návštěvu ranče.

Po příjezdu do Náměšti nad Oslavou a krásného areálu hotelu Na statku jsme hned zamířili na minigolfové hřiště, kde jsme ve dvou skupinkách zdolali úspěšně (někdy pravda méně úspěšně) všech 18 drah. Nadšení dětí, když se jim podařilo úspěšně dráhu zvládnout bylo obrovské, navzájem se povzbuzovali a hecovali, a hlavně při úspěšně zahrané dráze na první úder se upřímně chválili. Vzhledem také ke krásnému slunnému počasí panovala naprostá pohoda. Jelikož nám však vyhládlo, přesunuli jsme se po hře v areálu do stylové restaurace, kde jsme si dali polévku a občerstvili jsme se.

Po obědě jsme jeli do Vlkova na Ranch pod Jasany, kde na děti čekalo překvapení. Věděly sice, že budou mít možnost se projet na koni, ale netušily, že předtím budou mít možnost si vyzkoušet práce okolo koní. Vyzkoušely si tak vodění koní, hřebelcování, vyčesávání, a dokonce i čištění kopyt. Přestože většina dětí měla z počátku ze zvířat velký respekt, překonaly obavy a všichni se činností zapojili. Samotné vodění na koni bylo příjemnou odměnou za pomoc a Natálka jako jediná dokonce s vodičem vyzkoušela také jízdu v klusu.

Zpáteční cesta pak byla ve znamení odpočinku dětí, které v autě při dlouhé cestě mile pospávaly. Akce splnila svůj účel, děti byly nadšené a dožadovaly se brzkého opakování, které snad brzy splníme.

Publikováno: 15.10.2023 | Autor: strejda Jirka