Medaile máme doma

Ve dnech 24.-25.11.2013 proběhly v Praze v Music baru FUTURUM Finálové závody 7. Ročníku Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. Této akce se účastnilo přibližně 350 dětí z dětských domovů, na 50 celebrit – např. olympijská vítězka

Kateřina Neumannová, kapela HOLKI, Heidi Janků, D. Deyl, Leona Machálková, Jan Bendig, Dara Rolins, Verona, Monika Bagárová, Markéta Mayerová, Miluše Bittnerová a mnoho dalších.

Na vrcholku byla samozřejmě Hanička Kynychová a její tým lektorů. Úžasná to parta lidí, kteří berou nás všechny jako své kamarády. Za vše jim moc děkujeme. Na této akci, která trvá přibližně půl roku, pracuje nejen 15 dětí různého věku našeho DD, ale také kolektiv tet, které nejen, že s dětmi trénují, ale dokonce samy spolu s dětmi závodí. U těch nejmenších je to povinnost, aby se nebály, ale v každé další disciplíně je účast tet dobrovolná. A my tety: Zuzka, Jana, Dáša a Hanka soutěžíme rády, a velmi nás to baví.

Děti našeho domova i letos dosáhly na medailová místa, i když se musí říct, že všichni účastníci bojují jako profesionálové a já osobně bych nechtěla za nic na světě být v porotě. Je to opravdu velmi těžké. Všichni jsou prostě úžasní. Soutěží se v různých kategoriích – aerobic (tři věkové kategorie od nejmenších, po nestarší), Latino dance, Street dance a MTV dance. Velmi oblíbená a letos také pro nás přístupná je kategorie MTV dance.

Děti domova Frýdek-Místek dosáhly na 2. místo v aerobicu junior a 2. místo v Muzikálu – Noc na Karlštějně a 3. místo v aerobicu MINI, to jsou ti nejmenší. Všichni jsme měli moc radost, nejvíce asi náš nejmladší tanečník Míša, který byl úžasný. Prostě bojoval o medaili a dostal ji.

Také 1. místo za nejaktivnější tetu zůstalo již druhým rokem v našem DD – vyhrála ho teta Zuzka a byla opravdu šťastná.

Naše děvčata – Martina, Denča a Lucka letos poprvé závodily v kategorii MTV dance a vybojovaly krásné 5. místo, tato kategorie je nejvíce obsazená, a oblíbená. Gratulujeme. S kostýmky na tuto disciplínu nám pomohly a ušily děvčata SOŠ gastronomie, oděvnictví a služeb T.G. Masaryka ve Frýdku-Místku.

Ostatní kostýmy nám ušily naše úžasné švadlenky – Eliška a Anička, které si zaslouží obrovské díky. Bez nich by to nebylo ono, a také mezi námi, umí úplné zázraky. Mají nápady a dokáží využít každičký kousek látky. Kostýmy jsou vždy velmi náročné, proto jsme vděčni za každý kousek materiálu, který dostaneme.

Tímto ale naše pohybová aktivita nekončí. Nacvičené sestavy předvedeme na různých akcích ve městě i okolí, a také našim Seniorům, které budeme teď před vánocemi navštěvovat. Čekají nás také vystoupení na různých plesech a v Silvestrovském programu hotelu Centrum.

Publikováno: 2.12.2013 | Autor: teta Zuzka