Letní soustředění s Hankou Kynychovou

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJiž čtyři roky se náš Dětský domov účastní projektu Hejbejte se s Hankou Kynychovou. Tato akce je u dětí velmi oblíbená, ale také náročná. Zapojeno je přibližně dvacet dětí a tety, které s dětmi cvičí.

Přibližně půl roku nacvičujeme sestavy Aerobicu – 3 věkové kategorie, Latino Dance, Street Dance, MTV Dance a Muzikál – letos nám lektoři vybrali „Noc na Karlštějně.“ Zde společně trénujeme nejen tanec, ale také pod vedením zpěvačky Míši Noskové i zpěv. Spolu s týmem Haničky Kynychové probíhají dvě soustředění – letní a podzimní, jichž je povinnost se účastnit. Vyvrcholením jsou pak v listopadu finálové závody. Naše děti dovezou vždy několik medailí, za své vystoupení a při velmi velké konkurenci, tvrdě vybojované. Nacvičeným vystoupením pak těšíme a děláme radost při vystoupení v Domech Seniorů nejen v našem městě, ale i okolí, na různých plesech, nebo při vystoupeních pro sponzory, či na různých akcích města např. den zdraví a sociálních služeb. O celém projektu je možno číst na stránkách http://www.kynychova-nadace.cz/.

Sestavy jsou jako každý rok velmi krásné a děti pilně trénují, aby na závodech uspěly co nejlépe. Nejmenší mají letos aerobic na hudbu včelky Máji, starší pak Makarénu, apod.Na výsledku se podílejí také naše dvě tety švadlenky – Hanka a Eliška, které nám vytvářejí krásné kostýmy, což je jedním z bodu hodnocení poroty při závodech. Pomalu se připravujeme na podzimní soustředění, kde každý domov musí předvést, jak pilně nacvičuje, a zda je možno ho pustit do Finále. Již zde sbíráme body, proto se velmi snažíme a každou možnou chvilku s tetami nacvičujeme. Proto nám všichni držte palečky, aby se nám opět dařilo.

Publikováno: 25.8.2013 | Autor: teta Zuzka