Letní celodomovská rekreace

Jako každý rok i letos jsme se vypravili na  prázdninový  pobyt  do Velkých Karlovic. Jezdíme tady do hotelu Lúka, kde je velmi příjemně a máme to tady rádi, protože v okolí je les, hřiště, voda a možnosti různých výletů jak pro malé, tak pro větší děti.

Přijeli jsme autobusem, ubytovali se a všem nám byly připomenuty pravidla bezpečnosti. Je to vždy hlavně proto, abychom si pobyt užili v klidu a pohodě, bez úrazu. Pak si děti kreslily obrázky na dveře svých pokojů,  podle  nichž všichni poznali  kdo tam bydlí.  Někteří si s obrázky velice vyhráli a každý vlastně i charakterizoval obyvatele pokoje. Vše je pak obodováno a odměněno a porota má vždy velice těžkou práci, protože obrázky jsou moc hezké. Okolí hotelu je vybaveno krásným hřištěm, takže kluci zahájili okamžitě fotbalová utkání. Samozřejmě vždy hráli i strejdové. Pro malé děti, kterých jsme letos měli hodně, bylo velice atraktivní pískoviště. Stavělo se, kopalo, pekly bábovičky, no prostě paráda. Když bylo horko, byli jsme se všichni koupat v nedaleké přírodní nádrži Balaton. Je to tady paráda – koupání, hry v písku. Všichni se vyřádili i osvěžili. Samozřejmě k pobytu u vody patří vždy osvěžení zmrzlinou, kterou všechny děti milují.

K pobytu na horách patří vycházky, a to nejen do lesa, kde si děti i hrají, vyrábějí z přírodnin různé ozdoby, ale podnikli jsme i výlet na Soláň. Cesta nám šla hezky a rázně, pozorovali jsme okolí. Nejmenší z nás šlapali ze všech sil. A přestože už nemohli, jakmile spatřil u Čartáku hřiště a průlezky a houpačky, na vše zapomněli a s ostatními běžel si hrát. Děti se opravdu vyřádily a užily si to tam. Opravdu super. K tradici již patří i hledání pokladu a střelba ze vzduchovky, na což se děti vždy moc těší. Takový poklad plný sladkostí, udělá radost všem.  Zároveň  přijela již po několikáté televize POLAR  natočit jak se naše děti baví o prázdninách. Jezdí za námi i v zimě, takže děti si už na kamery celkem zvykly. Závěrem pak máme táborák a opékání párků.  Tady větší pomáhají menším, je to vždy milé. Odvážní a nestydlíci pak holdují zpěvu a hře na kytaru.

Pobyt se moc vydařil a letos velice rychle uběhl. Už teď se těšíme na příští rok, snad nám počasí bude přát tak jako letos, kdy bylo opravdu nádherně.

Publikováno: 3.9.2021 | Autor: teta Zuzka