Kurz tance s tanečním mistrem Zdeňkem Chlopčíkem

V průběhu zimy a jara vedl pan Zdeněk Chlopčík kurz tance pro mládež s poruchou autistického spektra, kterého se účastnila i naše děvčata. Tento taneční kurz byl ve spolupráci spolku ADAM, psychoterapeuta Přemysla Mikoláše a ADROU v krásném Dělnickém domě v Horní Suché.

Při lekcích se účastníci naučili mambo, polku, anglický waltz, blues. Pan Zdeněk Chlopčík je opravdovým mistrem tance a při lekcích oplýval optimismem, klidem a trpělivostí. Díky jeho přístupum byla atmosféra kurzů velmi příjemná a všichni se při tanci cítili výborně, a vše zvládli opravdu moc dobře. Naučili se spojit pohyb těla s rytmem hudby. Myslím, že taneční mistr může být na svou práci pyšný.

Závěrečná pak proběhla ve sváteční atmosféře. Děvčata i mladí muži byli v lesku nádherní. Po krátkém přivítání a poděkování všem organizátorům byla zahájena ukázka všeho, co se děti naučily. Byla to opravdu krása a někde se uronila i slzička dojetí. Děvčata dostala od chlapců krásnou růži jako poděkování, a i ony měly pro ně drobnost na památku.

Přítomná byla i televize a novináři, což přidalo na vážnosti celé akce. Již nyní se těšíme na další ročník.

Publikováno: 2.5.2023 | Autor: teta Zuzka