Kopcovitý cyklopobyt – Boskovice 2013

8. – 14. července jsme společně prožili týden na kolech (letos 12. ročník). Tentokrát bylo našim dočasným cyklodomovem městečko Boskovice na jižní Moravě.

Dvanáct dětí, tři vychovatelé, jedna pracovnice sociální péče a jedna teta kuchařka. Bydleli jsme v kempu s překrásným výhledem na zříceninu hradu.

Cesta vlakem z Frýdku-Místku do Boskovic uběhla celkem rychle a bez problému. Několikrát jsme sice přestupovali i s koly, ale vše bylo perfektně zařízené a naplánované. S místem ubytování byli všichni nadmíru spokojeni. Hned vedle bylo fotbalové hřiště a bazén, což bylo pro naše děti velice důležité. Po náročném dni je třeba si ještě zahrát kopanou, a nejlépe i s vychovateli, a v případě pěkného počasí se zajít i vykoupat. Kde ty naše děti pořád berou sílu? Asi je to tím, že se po celou dobu pobytu o nás starala naše tetička kuchařka Helenka. Vařila nám jen samé dobrůtky. Takže nás po náročné jízdě na kole čekal vždy dobrý a vydatný oběd.

Letos jsme neměřili délku ujetých kilometrů. Trasy, které jsme s dětmi zvládali, byly velice náročné. Samé táhlé kopce a serpentiny.  Na druhou stranu, když kopec vyjedeme, pak ho zase zákonitě sjedeme. To se všem líbilo.  Když už jsme si všichni mysleli, že je kopcům konec, objevil se další. Nezbývalo nic jiného, než šlapat a šlapat. Žádný kopec pro nás nebyl překážkou. Všichni se snažili a nechtěli se nechat zahanbit. Poznali jsme spoustu krásných míst a zajímavostí.  Koupali jsme se v přírodním koupališti, zajeli jsme se podívat do Sloupskošošůvských jeskyní. Navštívili jsme zámek v Letovicích. Také nás čekala večerní prohlídka Boskovického zámku v dobových kostýmech. Navštívili jsme synagógu a židovský hřbitov. Zašli jsme také do Westernového městečka, kde se platilo dukáty, a také do arboreta. Večer jsme v kempu opékali párky a vzpomínali na předchozí ročníky. Zhodnotili i ten letošní. I když byl kopcovitý a velice náročný, patřil mezi nejlepší.

Všem se líbil a důležité bylo, že jsme se vrátili všichni v pořádku domů. Příští rok opět vyjedeme. Kde? To ještě sami nevíme. Vždyť naše republika má spoustu krásných a zajímavých míst. Takže příští rok opět hurá na kola. Nebojte, opět se ozveme s krátkým příspěvkem. Díky všem, kteří nám tento pobyt umožnili a kteří se ho zúčastnili.

Publikováno: 26.7.2013 | Autor: teta Danka H.