Jarní prázdniny na horách

Již se stalo tradicí, že o jarních prázdninách jezdíme s dětmi do Velkých Karlovic. Trávíme zde týdenní pobyt na hotelu Lúka, kde se na nás vždy velmi těší. Letos nám velmi přálo počasí a byl parádní sníh, kterého jsme si do sytosti užili při lyžování, koulování a bobování.

Podařilo se postavit i krásného sněhuláka. Lyžovali jsme hned na sjezdovce vedle hotelu, což bylo velmi ideální, protože letos jsme měli i provianťáka, který vždy donesl malou svačinku, aby děti vydržely do oběda. Pouze jeden den nám dopoledne pršelo a my byli nuceni zůstat na hotelu. Ani tehdy jsme se však nenudili. Tety a strejdové měli připravené spoustu her a soutěží, takže náš volný čas byl plný činností.

Letos byla ve velké oblibě mezi staršími karetní hra – Žolík. Ten kdo prohrál měl vždy nějaký veselý úkol. Jeden z posledních úkolů bylo vyfotografování se s čísníkem na Čartáku, kde Barča, která prohrála musela dojít a vyfotit se. Vše s úsměvem a podporou ostatních splnila.

Naši nejmenší – Saša, Lejla, Jenny, Jirka, Silve, Mário, Verča a další se neobešli jeden den bez židličkové soutěže. Nepotřebovali kazeťák, protože k soutěži jim s radostí hrál na kytaru a zpíval strejda Břeťa. Dokázali ba hrát donekonečna.  Když však alespoň na chvíli odpočívali tak kreslili, hráli Člověče nezlob se, apod. Teta Petra měla připravenou i soutěž, která měla odhalit jak moc děti znají své skupinové tetičky a strejdy. Byli jsme velmi překvapeni jak nás děti mají prozkoumané a vědí mnohdy i číslo bot.

K dobré náladě a skvělé atmosféře přispěla i chutná a vydatná strava, kterou nám v hotelu připravovali. Nechyběly oblíbené borůvkové knedlíky, žemlovka, řízek, a při snídani vyhrávalo na plné čáře čokoládové mysli. Děti při své činnosti potřebovaly opravdu spoustu energie a pan kuchař byl spokojený, že nezůstávaly zbytky. Paní vedoucí vždy děti pochválila se slovy: „Tak to má být“.

Jako vždy děti zažily týden krásných práznin a již teď se velmi těší na výjezd, který tetičky a strejdové připraví na léto.

Publikováno: 2.4.2015 | Autor: teta Zuzka