Jak jsme si pochutnali…

U nás na čtyřce máme velké jedlíky. Není vůbec divu, neboť čtyři kluci a dvě děvčata jsou stále v pohybu. Hrají fotbal,  kde se dá a neposedí ani chvilku. To jim pak samozřejmě vytráví. Máme rádi víkendy, protože si vaříme sami večeře a moc nám chutná. V týdnu se s námi teta poradí a vybere nějaké jednoduché jídlo. Tuhle to byly zapečené těstoviny s masem.

Hned ráno se kluci vydali se seznamem v ruce na nákup do TESCA. „ Když si nebudete vědět rady, zeptejte se paní prodavačky. Neztraťte paragon.“ Volala teta za námi. Šli jsme totiž poprvé nakupovat maso, proto nám teta hezky radila a přiznala, že má malé obavy. My jsme ji ale překvapili a donesli nákup úplně pořádku. Dostali jsme velkou pochvalu. Zapečené těstoviny nás moc lákaly, tak chtěli vařit úplně všichni. Uvařit těstoviny, orestovat nakrájené masíčko a cibulku, vše rozložit na pekáč, přidat hrášek a zalít rozšlehaným vejcem. Hurá vše bylo hotovo a teď jsme jen sledovali přes okýnko, co se děje.

Když bylo vše hotovo, služba připravila talíře a příbory. Pěkně se postavit do řady a nakládalo se. Mňam to bylo dobré, každý si přidával, až jsme zbaštili celý pekáč.

Když si vaříme sami, chutná nám dvojnásobně a nezůstane nikdy ani trošička. Už teď se těšíme na další vaření. A co teprve, když pečeme dort na oslavu narozenin, ale to zase někdy příště.

Publikováno: 11.4.2014 | Autor: děti ze čtyřky