Jak jsme jeli za našimi kamarádkami do Chvalčova

Asi před, rokem byla u nás v domově tři děvčata, která loni od nás odešla. 7.6 v sobotu jsme byli za nimi na návštěvu. Ovšem cesta byla náročná. Prvně jsme jeli necelou hodinu autobusem,potom hodinu vlakem a nakonec asi 10 minut autobusem. Holky nás už čekaly na zastávce ve Chvalčově.

Byly šťastné, že jsme za nimi přijeli. Děvčata nás zavedla k jejich domu sice jsme nemohli dovnitř, ale už z venčí jsme viděli, jak je krásný. Dům stojí na tichém místě, mají kočku a psa. Do školy to mají daleko asi jako my.  Holky nám vyprávěly, že se mají se dobře, ale po nás je jim docela smutno. Obě začaly chodit do tanečního kroužku.

Počasí bylo krásné, tak jsme před domem v altánku snědli vlastní oběd, pochutnali si na upečeném koláči pod názvem Hraběnčiny řezy a slaných tyčinkách, které upekly na oplátku naše dívky. Na zpáteční cestě jsme prošli náměstím a zastavili se v cukrárně, kde nás teta Věrka pozvala na zmrzlinu. Zmrzlina byla velká a super, mňam. Nesmělo chybět společné foto, myslíme si, že se povedlo. Děvčata nás pak nás doprovodila až na vlakové nádraží a  my se museli rozloučit. Za setkání jsme byli všichni moc rádi a doufáme, že se zase brzy uvidíme. Celý výlet se nám vydařil a stál za to.

Publikováno: 15.6.2014 | Autor: teta Věrka