II. tvůrčí dílna v Mořkově

Dne 22. listopadu jsme vyrazili do Mořkova, kde nás pozvali na II. tvůrčí dílnu. Posnídali jsme, upravili se, usedli do našeho „velkého“ auta a jeli. Cesta nám rychle utíkala i díky prima písničkám, které se linuly z rádia a u nichž jsme si i zazpívali.

Po příjezdu na místo určení nás pořadatelé velmi mile přivítali a uvedli do sálu kulturního domu, kde na nás čekalo malé občerstvení s bohatým kulturním programem. Jako první měl připraveno vystoupení pan Adolf Dudek, známý ilustrátor především dětských knih. Naši pozornost si velmi rychle získal velmi vtipně sestaveným programem, kde nás učil kreslit, dával nám hádanky, recitoval říkadla. Na konci jeho vystoupení dostali prostor všichni v sále – na zemi byly nataženy dlouhé pásy papíru, kde se mohl pomocí barevných kříd vyřádit kdokoliv, kdo měl chuť.

Po tomto vystoupení jsme šli na oběd do nedaleké restaurace. Všichni si velice pochutnali, nabrali energii a těšili se na další vstupy. V předsálí jsme byli vtáhnuti ke kolu štěstí, kde se hrálo do té doby, než každý vyhrál nějakou drobnost.

Druhé vystoupení na pódiu bylo taneční – klaun Hopsalín. I když z počátku tančily jen menší děti, pozvolna se do rytmických tanečků nechávalo strhnout stále více a více lidí. Ke konci Hopsalínovy show neseděl téměř nikdo. Klaun návštěvníky přímo strhnul k aktivitě, což přispělo k příjemné atmosféře. Následující hodinku vyplnily děti svými nacvičenými tanečky, zpěvy, hrou na klavír aj. Všichni byli odměněni velkým potleskem a úsměvem.

Po menším občerstvení následoval poslední bod programu – kouzelník. Na každé kouzlo si vybral pár dobrovolníků, kteří se chtějí přiučit trikům. Jelikož to byl ale kouzelník popleta, prozradil triky všem přihlížejícím. Děti byly nadšené a velmi dobře se bavily.

Jelikož čas je neúprosný, ani jsme se nevzpamatovali a najednou bylo pozdní odpoledne. Celý den utekl a my byli nuceni se loučit. Se slovy díků a úsměvem na tváři jsme opouštěli Kulturní dům v Mořkově. Snad zase někdy nashledanou. Naše děti se tedy rozhodně těší.

Publikováno: 5.12.2015 | Autor: děti z trojky