Fotbalový turnaj mezi DD

Dne 11. 6. 2016 se na fotbalovém hřišti v Nošovicích konal 10. ročník fotbalového turnaje mezi dětskými domovy, který pořádal náš domov pod patronací automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Přestože se jedno z desíti mužstev nedostavilo, turnaj proběhl bez komplikací, a až natáhlou achillovu šlachu jednoho hrajícího pana ředitele, se nikomu nic nestalo. Počasí nám přálo, protože bylo pod mrakem a jen občas mírně sprchlo. Když si vzpomenu na předchozí ročníky, měli jsme štěstí…

Klání ve skupinách byla nelítostná, do semifinále postupovaly jen dva celky z každé skupiny. Vítěz ze skupiny „A“ Frýdek-Místek hrál v semifinále proti Karviné, vítěz skupiny „B“ Nový Jičín proti mančaftu z Radkova. Brali jsme to jako odvetu za poslední finále, a tak jsme byli rádi, že jsme kluky a pana vychovatele z Karviné porazili 2:1. Ve druhém semifinále tým z Nového Jičína převálcoval Radkov 7:1, takže jsme s nimi šli do finále s respektem… Následný zápas o 3. místo vyhrála Karviná nad Radkovem 3:1 a pak přišlo finále.

V nesmírně napínavém finále to bylo po základní hrací době nerozhodě 1:1. Na řadu tedy přišly penalty. Zatímco Jičín jednu neproměnil, my jsme dali všechny a vyhráli vysněný pohár.