Discgolf v Budišově

26. května proběhl další ročník turnaje dvojic dětí z dětských domovů  v discgolfu. Zúčastnilo se 74 dětí z 11 dětských domovů. Za pěkného počasí (během dne až příliš teplého) jsme v počtu 8+1 vyrazili naším velkým autem do campu v Budišově nad Budišovkou, kde místní dětský domov zorganizoval uvedený turnaj.

I přesto, že jsme na cestu vyrazili s časovým předstihem, díky mnoha zákazům vjezdu a objížďkám jsme přijeli s menším zpožděním, ale ne poslední.

Po krátké instruktáži a praktickém předvedení hodu, byli hráči rozděleni po dvojicích k rozhodčím a vyrazili do terénu. Na hřišti bylo celkem 18 jamek (košů), do kterých museli hráči v co nejmenším počtu hodů dopravit frisbee (létající talíř). Díky velkému teplu a hledání frisbee v křoví, některé děti opustilo počáteční nadšení, ale nakonec všechny turnaj dokončily.

Dvojce byly rozděleny do 4 kategorií – na mladší a starší dívky a mladší a starší chlapce. Náš domov reprezentovaly 4 dvojce (Veronika se Sárou, Michal s Patrikem, Nikolas s Jirkou, Lukáš se Silvestrem). Tři z těchto dvojic se dokázaly umístit na stupních vítězů, ale o to ve výsledku nešlo. Děti se naučily něčemu novému a byly na čerstvém vzduchu.

Po absolvování všech jamek na  discgolfovém  hřišti jsme využili zázemí autocempu, děti se vrhly na místní průlezky a jiné atrakce. V době oběda jsme se dosyta najedli a po vyhlášení výsledků jsme vyjeli zpět do našeho domova.

Publikováno: 29.5.2018 | Autor: strejda David