Dětský den s motorkáři ve Vratimově

A opět je tady dětmi nejoblíbenější měsíc, ať už z důvodů blížících se prázdnin, nebo velkého množství akcí, tedy měsíc červen. A ne jinak je tomu i v našem dětském domově…

A proto jsme se i my, tedy strejda Heinz, teta Renátka a samozřejmě já, nemohli společně s dětmi dočkat již tradičního a mezi námi všemi velmi oblíbeného Dětského dne s motorkáři na jejich úžasné základně ve Vratimově.

Konečně sobota, vyrážíme!!! Už při příjezdu k místu konání byla na dětech znát velká nervozita. Vyhraji nějakou soutěž? Budu dost dobrý? Dostanu nějaký dárek? U vstupu do areálu nás přivítal místní „cápo“ Petr, který nás hned usadil na místa. A velkolepá podívaná mohla začít. Představení kovbojů až z divokého západu nás dostalo do varu, a proto není divu, že si každé z dětí, ale i z nás dospělých, chtělo vyzkoušet lasování a mrskání s bičem. Po malém občerstvení v podobě ledové tříště, zákusku a minerálky se děti mohly vrhnout na soutěže. A vskutku se jim dařilo. Velký souboj byl zejména v přetahované, kterou nakonec vyhráli Terezka s Petrem. Ale i v jiných disciplínách, jako byl vrh koulí, atletika či hod kruhy na cíl, bylo k vidění vždy velké drama. Tomu odpovídalo i vyhodnocení výsledků, u kterého jsme zjistili, jak zdatné děti máme. A proto nezůstane tajemstvím, že si cenu nakonec odnesly všechny děti. Ale to nejlepší mělo teprve přijít, když se na místo postupně začali sjíždět kamarádi na krásně nablýskaných strojích. A oblíbená projížďka na těchto nádherných mašinách mohla začít. A když se pro jízdu odhodlali i ti největší strašpytlové, jako byla teta Renátka a Vaneska, všem bylo jasné, že pouze u dvou jízd nezůstane. Od vůně benzínu jsme se postupně přesunuli k vůni opékané klobásy, kde děti všem ukázaly svůj apetit. Není proto divu, že jsme odjížděli všichni nadšení a spokojení, ale hlavně s přáním, aby se příští rok akce vydařila přinejmenším stejně. A za to vděčíme hlavně a výhradně, nebojím se říct, našim kamarádům motorkářům z Vratimova. Velké díky kluci.

Publikováno: 12.6.2023 | Autor: strejda Roman