Dětský den s motoklubem Pakynostra

S velikou radostí jsme přijali pozvání motoklubu Pakynostra z Vratimova, kteří si pro nás připravili odpoledne plné aktivit a zábavy…

Posilnili jsme se tedy doma obědem, sbalili si batůžky a vyjeli vlakem na dobrodružnou cestu do nedalekého Vratimova, kde už na nás čekala hromada veselých a moc milých lidí. Po příchodu si děti na osvěžení daly ledovou tříšť, nasvačily se a vydaly se vstříc zážitkům. Nejdříve nás vzali pod svá křídla dobrovolní hasiči Vratimov, kteří nám ukázali vybavení hasičského vozu. Nechali děti potěžkat si hydraulické nůžky, děti si vyzkoušely stříkání z hadice na terč a také manipulaci se záchranářskými nosítky. Také si mohly prohlédnout kabinu hasičského vozu. V průběhu celého odpoledne si děti mohly nechat namalovat na tvář různé pestrobarevné motivy, čímž nepohrdla ani starší děvčata.

Následně jsme si dali zákusek a čekaly nás projížďky na motorkách. Překvapivě se burácení motorek  nebály ani nejmenší děti, tudíž nebyl problém ani nasednout na motorku a nechat se svézt. Pro některé byl vítr ve vlasech ohromný zážitek a děti se předháněly, aby se mohly svézt znovu. Poté jsme se občerstvili nanukem, doplnili pitný režim a vrhli se na soutěže. Děti měřily své síly v páce, střelbě na terč, skákání v pytli či válení sudů. Pak jsme shlédli krásné taneční vystoupení mažoretek, děti se vyřádily tancováním na písničky, ty odvážnější dokonce zazpívaly. Jelikož člověku po takových výkonech i vyhládne, opekli jsme si k večeru na ohni párky, dali si limonádu a uvažovali, co nás vlastně ještě může čekat po tak hektickém odpoledni.

Na řadu přišlo vyhlášení výherců jednotlivých disciplín a ocenění všech dětí za účast. I když se dětem moc domů nechtělo, přišlo na řadu rozloučení s organizátory, poděkování za krásné dárečky, nabitý program a pohostinnost. Pevně doufáme, že jsme se neviděli naposledy a zase se někdy společně sejdeme. Ještě jednou moc děkujeme za pozvání.

Publikováno: 30.5.2022 | Autor: teta Nikol