Dětský den – historickým vlakem na Ostravici

Na vlakové nádraží jsme přijeli autobusem MHD, jízdenky už máme koupeny a tak čekáme na příjezd historického vlaku. Společnost nám dělala skupina muzikantů a spousta lidí, zejména rodičů s dětmi.

Do stanice vjížděl vlak tažený parní lokomotivou, historické byly i některé vagóny s dřevěnými sedadly. Po nastoupení odjíždíme směrem na Ostravici.

Na konečné stanici jsme si vlak v klidu prohlédli, pózovali a vyfotili se. Po dostatečném  pokochání pokračovali směrem k Penzionu Sluníčko. Přestože šly s námi i menší děti, cesta nám uběhla rychle. Kousek od Sluníčka se zastavujeme v lanovém centru (opičí dráha), na které se všichni moc těšili. Před opičí dráhou jsme se pořádně posilnili – jedli připravenou velkou svačinu a pili. Od lavice prohlíželi jednotlivé překážky a vzájemně si dodávali odvahu. Takto stateční šli za instruktorem, který nás seznámil s bezpečností, způsoby jištění a postupy při překonávání jednotlivých překážek. Po nácviku připevnění se jistícími lany ještě musíme nasadit přilbu a teď už můžeme vyrazit do výšin. Instruktor nás zavedl k první překážce. První po žebříku se vyšplhal Viktor, ale hned slezl zpět, protože se bál. Druhá šla Verunka, která to vzdala už na žebříku. My starší jsme se rozhodli pro nejnáročnější trasu, šplháme se strachem. Pomalu a velmi opatrně zdolávali různé nástrahy a některé byly fakt těžké. Před každou překážkou si promýšlíme, jak ji zdoláme. Zvládli jsme to!!!

Jirka s Verunkou se „pochlapili“ a šli do toho také. Rozhodli se pro snadnější cestu, kterou prošli celou. Verunka byla Jirkovi velkou oporou, radila mu a povzbuzovala ho. Viktor nakonec svůj strach také překonal a s pomocí instruktorky rovněž prošel celou trasu. Věříme, že, příště to zvládne i bez ní. Iza, Alex, Jenny a Lola si trénovali motoriku na překážkové dráze určené pro menší děti. Po zdolání opičí dráhy jsme se vydali k Penzionu Sluníčko, který je vzdálený jen pár kroků. Dětský den už byl v plném proudu, hrála hudba, děti skákaly ve skákacím hradu, soutěžily. Ve stáncích bylo možné si koupit jídlo, pití a také sladkosti, ale my máme všechno s sebou. Mezi dětmi chodil a obveseloval je maskot ČD – roztomilý modrý slon, samozřejmě jsme se s ním fotili. Protože počasí bylo aprílové, koupily nám tety teplý čaj na zahřátí, cukrovou vatu za odvahu, ze které jsme byli ulepeni až za ušima (byla výborná a pochutnali jsme si). V rytmu hudby jsme se pak kroutili a pohybovali.

Den byl moc povedený, i přestože nás počasí občas zlobilo, užívali jsme si to. Od Sluníčka odcházíme zpět na Ostravici, autobusem pak jedeme do Frýdku-Místku. Domů jsme přijeli spokojeni, obohaceni novými zážitky, zkrátka cítili se dobře.

Publikováno: 14.6.2014 | Autor: Verča