Cyklopobyt Valtice 2020

Prázdniny máme v plném proudu a my jsme se opět vydali s dětmi poznávat krásy jižní Moravy. Zázemí jsme měli v turistické ubytovně ve Valticích. Vlakem jsme se přesunuli i s koly do Břeclavi, kde už na nás čekal strejda Bořek…

Odtud už na kolech po cyklostezkách na ubytovnu do Valtic. Jako každý rok už na nás čekala naše usměvavá teta Helenka, která nám po celou dobu pobytu připravovala ty nejlepší mňamky pro naše mlsné jazýčky.

Každé ráno po snídani jsme se seznámili s plánem na celý den. Nachystali kola, svačiny a pití a hurá šlapat do pedálů nádhernou krajinou vinic, doprovázeni letním sluníčkem. Trasy naplánoval strejda Bořek tak, abychom měli možnost se okoupat v rybníku nebo v bývalém lomu. Když jsme neseděli na kolech a nepolykali kilometry, čas jsme si krátili hrou s frisbee, volejbálkem.

A co jsme vlastně poznali a navštívili? Naše kola nás zavedla na zámek  Lednice, navštívili jsme a prohlédli si Janův Hrad. Dále jsme navštívili Zámek Rendez-vous, Rybniční zámeček, Apollonův chrám, Hraniční zámeček a u hranic s Rakouskem Bránu druidů. Tady jsme si prohlédli jednotlivé stromy, které jsou přiřazeny ke znamením zvěrokruhu.

Bylo toho dost, co jsme navštívili a nového poznali, ale čas se krátil a bylo třeba se opět vrátit už vlakem do Frýdku-Místku. Cestou do Břeclavi jsme si zpestřili jízdou na single tracku po lesních cestičkách. Cestou ve vlaku jsme už odpočívali a těšili jsme se domů.

A co příští rok? Opět kola a třeba zase Valtice?

Publikováno: 8.8.2020 | Autor: strejda Lukáš