Cyklopobyt Strážnice 22.7.2017-27.7.2017

Prázdniny se blíží ke konci první poloviny a my letos trochu později vyrážíme opět na kola. Tentokrát už po šestnácté. Naším cílem je jižní Morava a jmenovitě město Strážnice.

Vzhledem k tomu, že máme tentokrát více menších dětí, zvolili jsme rovinatější terén. Ubytování jsme byli na fotbalovém stadiónu Jiskry Strážnice. K dispozici jsme dostali hřiště s umělkou. Byl to dobrý nápad, jelikož naše děti po návratu trávily volný čas kopanou.

Cesta do Strážnice probíhala jako každoročně. Nejdříve na kolech na vlakové nádraží a pak vlakem jsme se i s koly přepravili do Moravského Písku. Tam už na nás čekal strejda Bořek, který nás po cyklostezce přes pole vedl do Strážnice. Vzhledem k tomu, že bylo horko a dusno, byly naše děti z cesty unavené. Zastavili jsme se tedy na malé občerstvení u Baťova kanálu. Ubytovali jsme se a odpočívali.

Naše první trasa na kolech vedla do ZOO Hodonín. Cesta nebyla moc příjemná, jelikož část naší plánované cesty tvořily cyklostezky pokryté kameny a štěrkem. Špatně se po nich jelo, hlavně menším dětem. Všichni jsme se ale těšili na prohlídku. Nejvíce nás všechny  zaujala matka tygra s malými tygříky, kteří se batolili kolem mámy. Taková malá, milá zvířátka. Po prohlídce jsme se posilnili dobrou svačinou a jeli zpět. Cesta uběhla velmi rychle. Kluci se už těšili, jak si opět zahrají kopanou, ale nejdříve jsme společně fandili místnímu klubu, který hrál. Po večeři záleželo na dětech, zda si zvolí kopanou nebo stolní hry.

Další den nás čekala návštěva a prohlídka muzea letadel v Kunovicích. Cesta to tentokrát byla delší, ale pěkně upravená, žádné větší kopečky a navíc dobře značená. Kolem krásná příroda, kterou jsme si všichni vychutnávali a přitom  jsme zdravili další cyklisty pokřikem „Ahoj“. Po příjezdu do Kunovic jsme si odpočinuli a  šli se podívat na letadla, která už nelétají, ale připomínají dobu minulou.  Někteří viděli letadlo tak zblízka poprvé a to si je mohli ještě prohlédnout i zevnitř. Cestou zpět nás překvapil menší deštík, ale nám to nevadilo. Večer opět fotbálek, hry. Před spaním kluci zabrnkali ještě na kytaru.

Po těchto náročných dnech nás čekal dne odpočinkový, ale jen od jízdy na kolech. Strejdové se převlékli do sportovního a hrális dětmi  kopanou. Někteří jim fandili, jiní házeli létajícím talířem na cíl nebo hráli ringo. Odpoledne jsme navštívili muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Děti měly možnost se seznámit s různými kouty Slovácka, dozvědět se o tehdejších zvycích a životě na vesnicích. Bylo to velice zajímavé a poučné .Večer opět fotbal, hry a povídání.

Poslední náš výlet byl na rozhlednu v Radošově. Už jen ten název rozhledna, nám naznačuje, že pojedeme do kopce. Čekal nás opravdu místy kopcovitý terén a nejvíce jsme se zapotili při výjezdu do Ostrožské Nové Vsi. Vyjeli pomaloučku všichni. Zážitkem pro děti byl pak prudký sjezd dolů . Za chvíli jsme přijeli pod rozhlednu v Radošově. A cesta opět do kopce. Dojeli jsme až pod rozhlednu. Posilnili jsme se a kdo se nebal vystoupal na nejvyšší příčku rozhledny. Výhled stal  za to. Krásný pohled na krajinu a v  dálce byly vidět vrcholky Bílých Karpat a hrad Buchlov. Cestou zpět měla Maruška malý defekt, který naši zdatní strejdové ve Veselí nad Moravou opravili. Po návratu a krátkém odpočinku nás čekala slavnostní večeře a zhodnocení celého pobytu. Vzhledem k tomu, že jsme měli letos převahu menších dětí se všichni moc a moc snažili. Byli jsme mile překvapení, jak tyhle trasy zvládli. Vyhlásili jsme jako každým rokem skokanku cyklopobytu, kterou se stala Maruška.

Je tady poslední den našeho pobytu. Balení, rozloučení a jedeme na domov. Cestou na vlakové nádraží do Moravského Písku nás ještě doprovodil strejda Bořek. Pak už jen přestupy s koly a poslední jízda z vlakového nádraží na domov. Vzhledem k perfektnímu zajištění cesty vlakem panem Frejem, přistavení vagónu pro kola jsme vše zvládli v pohodě.

Díky naší paní kuchařce Helence jsme se měli jako v bavlnce.

Už pomalu jsme začali plánovat cyklopobyt na další rok. Určitě se budeme snažit najít ubytování někde blízko fotbalového hřiště. Letos to byla dobrá volba..

Děkujeme všem, kteří nám tento pobyt umožnili.

Příští rok už se těšíme. Cyklistům a kolům  „Ahoj“.

Publikováno: 2.8.2017 | Autor: teta Danka H.