Báječná tečka na konci prázdnin

Již několik let jezdíme s na čtyřdenní pobyt na chatu na Ondřejník, kterou nám zapůjčuje firma Distep a.s. Vždy se na něj moc těšíme. Je to něco úplně jiného, a vůbec nám nevadí,…

… že si vaříme, uklízíme, a tak podobně. Na pobytu jsme byli poslední týden prázdnin. Také letos jsme měli postaven vedle chaty stan a zájemců o spaní v něm je stále víc a víc. Každý má zájem. Spí tam s námi také teta Zuzka a užijeme si spoustu legrace.

Už třetí rok jsme měli velké štěstí na ostružiny, kterých je kolem chaty velké množství. Moc rádi je sbíráme, protože pak s tetami upečeme výborné koláče, a to je pak mlsání. Vždy se po nich jen zapráší. Tak jako po pečených bramborách v popelu, opečených párcích a chlebu, či grilovaném masu na grilu, které je nám vzácné. Letos jsme měli malou sázku ve smažení bramborových placků pro 20 lidí. Přijela za námi teta praktikantka Denisa a dovezla kyblík brambor na placky. Všichni říkali, že pro tolik lidí se nedají na chatě usmažit. Teta Zuzka s Honzou tvrdili opak. A tak dostali oškrábané a nastrouhané brambory, a poraďte si. Nezalekli se, ochutili a připravili těsto a začali smažit. Najednou byla u sporáku řada a všichni se dožadovali přidání. Smažilo se asi 2 hodiny a začal houkat požární alarm. Byl to hrozný kravál. Teta musela rychle najít číslo na Distep a volat, co dělat. Teta Radka zachovala chladnou hlavu a zavelela: “Děti co děláme, když začne houkat požární hlásič?“ A všichni vyběhli ven před chatu. Bylo to pěkné vzrůšo. Na Distepu nám však poradili jak to zastavit a bylo po problému. (To by se hasiči divili, kdyby místo ohně našli velkou hromadu bramboráků).

Pobyt se však neskládá jen z vaření a opékání, ale v podstatě celé dny jsme venku na čerstvém vzduchu. Hrajeme různé hry – fotbal, vybíjenou, badminton, hledáme poklady, vyšlápli jsme si také až na vrcholek k Solárce. Zajímavé je také sledování krav, které vidíme na okolních pastvinách. Když je pěkné počasí, chodíme se koupat do Frýdlantu k řece. Samozřejmě nechybí hra karet – oblíbený je žolík a uno, dále hrajeme člověče, nezlob se a pexeso.

Poslední večer byla tradiční diskotéka – tanec, no a samozřejmě nácvik a zkouška sestav z projektu „Hejbejte se s Hankou Kynychovou“.

Věříme, že tato tradice bude pokračovat a také příští rok se na chatu budeme moci podívat.

Publikováno: 4.9.2013 | Autor: teta Zuzka