12. ročník fotbalového turnaje 2018

Dne 9. 6. 2018 se na fotbalovém hřišti v Nošovicích konal 12. ročník fotbalového turnaje mezi dětskými domovy, který pořádal náš domov pod patronací nošovické automobilky.

Přestože se jedno z jedenácti mužstev nedostavilo, turnaj proběhl bez komplikací. Tentokrát nám počasí přálo, poněvadž „průtrž mračen“ nastala až po dekoraci vítězů a po odjezdu většiny účastníků domů. Když si vzpomenu na předchozí ročníky, měli jsme štěstí…

Klání ve skupinách byla nelítostná, do semifinále postupovaly jen dva celky z každé skupiny. Vítěz ze skupiny „A“ DD Melč hrál v semifinále proti DD Vizina, vítěz skupiny „B“ DD Fulnek proti našemu mančaftu z Frýdku-Místku.  Tentokrát jsme v semifinále po penaltách neuspěli a s týmem z Viziny jsme se museli smířit s bojem o 3. místo. Kluci z Ostravy byli v tomto utkání lepší, takže bronzové medaile vybojovali oni, zatímco my jsme se brali bramboru…

No a finále? Tady se ukázalo, že kvalitní a sehraní 3 hráči jsou schopni porazit i početnější tým složený ze starších chlapců. Reprezentantům DD Fulnek, přestože přijeli pouze v šesti, se podařilo zvítězit 5:3 a vyhrát tak celý turnaj. GRATULUJEME!